Human Waste Zone, Fundacja Eisenhowera, Stowarzyszenie Skolwinimy – maj 2021

W niedzielę 23 maja Human Waste Zone zorganizowała pierwszą wodną akcję sprzątania świata.
Tym razem zaprosiliśmy do współpracy wyjątkowe instytucje. Koncentracja trzech tematów, dzielnie żeglujących niepełnosprawnych z Fundacji Eisenhowera, wspaniałych ludzi ze Stowarzyszenia Skolwinimy, którzy promują Skolwin i nowo powstające zaplecze pod stanicę wodną „Wodna” Skolwinimy. Całość od strony gastronomicznej zamknęła firma „Masar Wędliny z Akademii” ze swoimi wyjątkowymi specjałami kulinarnymi.
Nasza ekipa złożona głównie z sympatyków Klubu ExtremE Wolf zajęła się dużymi gabarytami pozostawionymi w pobliżu stanicy. Pozostali zbierali odpady wzdłuż linii brzegowej przystani. Jak zwykle, w akcji brały udział sympatyczne maluchy, które swoją postawą mogłyby zawstydzić niejednego dorosłego. Ponad to byli mieszkańcy dzielnicy Szczecin-Skolwin oraz niepełnosprawni z Fundacji Eisenhowera. Wszyscy razem położyliśmy ręce na pokład i pozbyliśmy się z terenów przystani blisko 1 700 kg. śmieci, na co potrzebowaliśmy zaledwie dwóch godzin.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Niestety, następnego dnia pełen kontener śmieci stał się ofiarą ludzkiej bezmyślności i głupoty. Został świadomie podpalony dwukrotnie w odstępie 12h. Kontener musiał być gaszony przez zastęp Straży Pożarnej. W kontenerze znajdowały się niebezpieczne materiały takie jak opony, papa, sprzęt rtv i tworzywa sztuczne, więc było toksycznie i niebezpiecznie dla okolicznych mieszkańców.

Zdjęcia: Artur Rydzewski

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *