Human Waste Zone na Pol’and’Rock Festival – sierpień 2021

27 Pland Rock Festival 29-31.07.2022 Kreatywny Bieg „ODLOT”

Human Waste Zone zagościł na największym Festiwalu w Polsce Poland Rock Festival.
Jaki był cel i założenia pobytu HWZ na tym znakomitym wydarzeniu.
Ekipa ExtremE Wolf wraz Human Waste Zone podjęła się organizacji biegu kreatywnego dla tysiąca osób.
Wiele trudu wnieśliśmy w przekaz, że impreza ma charakter pro-ekologiczny i w zamian za zebranie 120 litrowego worka śmieci z terenu festiwalu, który był wydawany w biurze zawodów, przystępujący w zamian otrzyma prawo startu w biegu, a także wyjątkowy, pamiątkowy medal. Medal specjalnie przygotowany na to wydarzenie w kształcie glana.
Impreza w pierwszym dniu zgromadziła na starcie blisko 150 osób, które zostały zarejestrowane i zaakceptowały regulamin uczestnictwa w wydarzeniu sportowym. Drugiego dnia na starcie stanęło 375 osób, a trzeciego dnia festiwalu tylu było chętnych, że zabrakło nam pakietów. Zarejestrowaliśmy zadeklarowanych 450 osób.
Każdego kolejnego dnia widzów przybywało, o ile pierwszego dnia mieliśmy nieliczną ich grupę ustawioną wzdłuż trasy, to ostatniego na całej długości po obu stronach mieliśmy komplet publiczności.
Pomysł na kreatywny bieg poświęcony lotnictwu gdzie zawodnicy wykazali się niebywałą pomysłowością w konstruowaniu rozmaitych obiektów latających został bardzo pozytywnie przyjęty przez uczestników festiwalu.
Dużym zaskoczeniem dla nas była bardzo duża ilość dzieci, które wraz z rodzicami brali udział w zawodach. Nie mieliśmy tego w planach ale wiemy, że w przyszłości ten aspekt zostanie wzięty pod uwagę dalej rozwijając projekt sportowo-ekologiczny “ODLOT”.
Tak więc akcja idealnie wpisała się w rozkład jazdy podczas każdego dnia festiwalu PRF. Podczas trzydniowych zmagań wydaliśmy 1124 szt. 120 litrowych worków. Więcej jak medali, których mieliśmy ograniczoną ilość.
Część festiwalowiczów pobrała worek dla zasady, bezinteresownie pragnąc pomóc nam utrzymać czystość na terenie festiwalu, gdzie służby odpowiedzialne za te działania wspaniale się z nich wywiązały.
Łącznie przez 3 dni zmagań udało się nam zebrać ponad 10 ton śmieci.

Do zobaczyska za rok, w tym samym miejscu, z tą samą energią!!!!