OTWARCIE PUNKTU WIDOKOWEGO W WIDUCHOWEJ – czerwiec 2021

Urząd Marszałkowski w ramach projektu roku ekologicznego na Pomorzu Zachodnim zaproponował nam udział w wyjątkowym evencie, którego główną częścią było otwarcie Punktu Widokowego w Widuchowej.
W ramach prowadzonych warsztatów Human Waste Zone przedstawił wystawę prac poświęconych faunie i florze Pomorza Zachodniego oraz akcji zbierania śmieci z terenów leśnych.
Warsztaty prowadziliśmy wspólnie z przesympatyczną Marzeną Białowolską prowadzącą „Fundację Dzikich Zwierząt Marzena Białowolska”. Rozmawialiśmy o przyczynach, zagrożeniach, skutkach pożarów w lasach oraz o samych naszych zbiórkach śmieci, ich segregacji i utylizacji.
Rozmowa z najmłodszą widownią była dla nas cennym doświadczeniem. Cieszymy się, że najmłodsi uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zagrożeń pożarowych oraz postawy ekologicznej w przestrzeni zielonej.
Dziękuję Kamili Dęmbskiej z Event Factory, Wicemarszałkowi  Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Kustosz oraz panu Krzysztofowi Barczykowi za umożliwienie udziału w wydarzeniu. Marzenie Białowolskiej, mistrzyni świata jeśli chodzi o merytoryczne i bajkowe wprowadzenie dzieciaków do swojego i zwierząt świata.
Do zobaczyska na innych eventach w walce o czystą przyrodę.

Zdjęcia: Artur Rydzewski